inspektorcz

KDY KONČÍ VYŽIVOVACÍ POVINNOST RODIČE K DÍTĚTI?

Kdy končí vyživovací povinnost rodiče k dítěti.? A v případě odpovědi prosím o uvedení zdroje čerpání informace. Děkuji moc.

Odpovědi
waterwolf

Dobrý večer..viz odkaz..je tam vše dobře popsáno..můj osobní názor..je to začarovaný kruh, protože vlastně není dána žádna hranice.

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/a/211/vy­zivovaci-povinnost-rodicu-k-detem.html

Michal

Většinou tehdy,až je dítě samostatně výdělečně činné.

standa

V obvyklých případech končí vyživovací povinnost až v okamžiku, kdy si dítě začne samo vydělávat, bez ohledu na věku dítěte, který však musí být > 18 let.

Pak nastávají ´neobvyklé´ situace, kdy už sice dítě dokončilo školu, ale z různých (objektivních nebo i subjektivních) důvodů si vydělávat nezačalo. Tady nastupuje nejprve ´institut´ DOHODY rodiče a dítěte.

Pokud k dohodě nedojde a obě strany mají svoji pravdu, tak pak musí na návrh jednoho z účastníků rozhodnout soud.

mišulík

Jsi dospělí =18 let docházíš základku=15let NO MOHLI BY PŘESTÁVAT MÍT UŽ NA TEBE DOHLET=15