Minas

Kdy/Kde vznikla fáma, že věznům donesli v dortu pilník?

Nejlepší odpověď
annas

To je pravda. Jeden z prvních případů, který byl zaznamenaný, najdte v odkazu.

http://www.smit­hsonianmag.com/ar­ts-culture/the-file-inside-the-cake-true-tales-of-prison-escapes-15653967/?no-ist

Případ, který byl zaznamenán v 1804 ve výčtu kriminálního chování. Je to příklad na úspěšné použití dortu/perníku jako prostředku k zajištění svobody .
William Blewitt byl člen gangu, známý kvůli kapesním krádežím a tendencí k vloupáním. Byl odsouzený na 7 let a umístěný na palubě vězeňské lodi, Zde se dozvěděl, že několik zločinců získalo pilníky zapečené v dortech /v perníku a plánovalli útěk před vyplutím lodí. . Blewitt upozornil úřady na to spiknutí a trest mu byl promitý.

Další odpovědi
fcoop

To není fáma – proč myslíš,že jsem na svobodě?
Ale není to dort,ten by byl nápadný – pecen chleba je lepší – uvidíš.

lexx

možná před 100 lety když mříže byly z plastelíny, dneska legovaná manganová ocel kterou ručně nelze rozříznout ani wolframovou pilou