skorcovaz

Kdy jste si uvědomili, že už jste dospělý?

Nemyslím tím 18. narozeniny, nebo přidělení občanky, myslím takové to prvé prozření, situace, při které jste si uvědomili, že už nejste dítě..?

Nejlepší odpověď
BEAES

U oltáře jsem si uvědomila, že mi končí dětství.

Další odpovědi
anonym

Takhle neuvažuji.Jsou – nevyhnutelně – chvíle,
kdy nikomu žádná maminka neporadí a nepomůže.
Buď si člověk poradí,zvládne situaci,prostě proto,že to jinak nejde,nebo ne.
I když je spousta variací.
Zjednodušeně – buď jsem „samostatná bojová jednotka“,nebo holt ne.
Jsou samozřejmě situace,které nemají řešení.

Terryle

Když jsem ve dvaadvaceti poprvé vyjela na měsíc a půl do zahraničí s nejlepší kamarádkou a tam jsme na vlastní pěst samy vydělávaly. A když kámoška onemocněla, přistihla jsem se, jak kolem ní pobíhám, vařím jí čaje a hlídám ji, jestli si vzala prášek a vykloktala :) ode mě, člověka bez pečovatelských sklonů, mě to šokovalo. A došlo mi, že dospělost není vypadnout z domova, živit se sám… ale ochota a schopnost umět se postarat o někoho jiného – i za předpokladu, že k tomu nemáte ty správné žensko-pečovatelské sklony, ale prostě to uděláte, protože to je vaší morální povinností. Lhostejno, zda to je dítě, nemocný kamarád, partner nebo třeba rodič.

hanulka11

Když se mi narodil syn a to už jsem věděla že musím mít zodpovědnost nejen za sebe .

anonym

Kdy jsem si to uvědomil|? Když jsme ráno vstávali dva. 🙂

led

Ja už som dospelá? Niekedy mám pocit, že som ešte nedorástla na dnešnú dobu.

skorcovaz

Krásné odpovědi..!!!
Úžasné, dojemné, dokonalé, jak život sám..
:)
Opravdu pěkné počtení, škoda jen, že Vás neodpovědělo víc.. ;)