Pokročilý

Kdy jste měli poprvé kocovinu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bude se to zdát nemožné, ale nikdy jsem neměl kocovinu po požití alkoholických nápojů včetně piva a to jsem na světě bezmála 60 let.
Doplňuji:
Je rozdíl mezi kocovinou a opilostí. Kocovinu, při které by konzument alkoholu vypil koňovi kýbl, chlastal lák od okurek, bolel ho škopek, sepisoval závěť ... , tak to jsem opravdu neměl. Ale ve stavu opilosti nesčetněkrát, jen ta kocovina nikde. Není umění vypít množství piva, které se proklàdá panáky a sežrat se do němoty, ale popíjet a u toho přikusovat něco dobrého, jako je uzený, pečený, vařený bůček se spoustou zeleniny a zapíjet to čistou vodou.

Další odpovědi:

Zlatý

měsíc a čtvrt před 17. narozeninami

Stříbrný

Ač jsem nebyl jako dítě naprostý abstinent. Doma se dělal vaječný likér, u bábrle bylo v lochu dobré ovocné víno a semo tamo pivko jsem si také po nedělním obědě také cucl tak jsem dlouho neměl kocovinu. Ani na vojně jsem neměl potřebu konzumovat alkohol mimo vycházek a utíkat přes plot do blízké hospody kam táhla každý den parta výpitků. Poprvé jsem se zlikvidoval při narození kamarádova prvorozeného syna ve 24 letech. Heslo "kluk musí plavat aby byl zdraví" jsem ke konci už ani neslyšel. Na pití "Štok **" jsem se dlouho nemohl ani podívat.

Stříbrný

Nikdy.

Stříbrný

Já ve svých 16ti letech.Bydlel jsem s rodiči na menším městečku a otec byl předsedou králíkářského spolku, který každým rokem pořádal KRÁLIČÍ HODY s tancovačkou.A protože v kulturním domě se ke stolům roznášelo pití, tak jsem byl ten co se staral o donášku piva, vína, zkrátka všeho co si kdo objednal.No a při té příležitosti mě každý dával napít z něčeho co jsem donesl na stůl.Takže pivo, víno i ten panák tam byl a já byl už v deset hodin večer jak zákon káže (tenkrát jsem ještě nevěděl, kolik toho snesu a ni, že bych neměl míchat nápoje).Takže jsem se tam parádně pozvracel, otcovi jsem udělal ostudu a pak doma po vystřízlivění byl pořádný pohovor i s fackama.

Bronzový

Někdy ve 14 letech bratrancovi na svatbě,takže před 44 lety.

Pokročilý

Asi v 17 po kupované slivovici z obchodu-to byl hnus. A Barbakan si nikdy nedal do trumpety-nevěř mu.....

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Já už si ani nepamatuji kdy to bylo naposledy, natož poprvé :-)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.