flom

Kdy jsou platné volby?

Když je zvoleno v komunálních volbách v obci z jedné kandidátky s patnácti členy nezávislých 15 kandidátů do patnáctičlenného zastupitelstva obce, tudíž bez náhradníků a jeden zvolený člen nově zvoleného zastupitelstva odstoupí na protest proti volbám od mandátu poslance, musí se volby opakovat, když bude zastupitelstvo jen čtrnáctičlenné?

Odpovědi
Drap

Ano musí

zzzzz

Ne volby budou platné, volby může zrušit pouze soud a to pokud by někdo podal stížnost na nezákonný průběh voleb.

Ten jeden člověk by se měl zvolit zvlášť.
Doplňuji:
Jaký mandát poslance? V zastupitelstvu jsou zastupitelé, ne poslanci.

No snad jsem tu otázku dobře pochopila.