jirka21kufr

Kdy je větší spotřeba elektřiny u netbooku?

Odešla mi baterka na netbooku. Píše že se nabíjí pořád na 0% a mám ji v netbooku. Když baterii vyndám, tak bude menší spotřeba energie?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud uvnitř baterky není zkrat, je to skoro jedno.
Pokud by ale byla poškozena, může ´až´ začít hořet – takže, je-li vadná (nemá kapacitu), vyndej ji – instalovaná je stejně k ničemu.

Další odpovědi
Hlada

Baterie je nejspíš vadná. Jestli je vadná tak, že jí neprocházá žádný proud, nemá na spotřebu žádný vliv. Uvažovat o spotřebě při nabíjení je otázka spíš teoretická. Prakticky jde o několik korun za 100 hodin.
Baterie chrání svou kapacitou obvody před napěťovými špičkami. Proto bych nedoporučoval netbook provozovat bez baterie.