spooky

kdy je potřeba založit si živnost ?

chtěla bych být výživový poradce, potřebuji vypisovat přijmový doklad – potřebuji k tomu mít živnost. oprávnění ? je na to nějaký finanční strop, co si mohu vydělat bez potřeby živnost. oprávnění ? děkuji !!!

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Rozhodně je to lepší, protože různé „nahodilé“ příjmy si různé finanční úřady vykládají po svém.

podnikání je TRVALÁ činnost, za účelem dosažení ZISKU

Další odpovědi
Drap

Pokud začneš brát peníze, měl bys mít živnost, Jinak to lze hodnotit jako nedovolené podnikání

anonym

Živnostenské oprávnění si je třeba vyřídit v okamžiku, kdy se fyzická osoba rozhodne podnikat. Být výživovým poradce je podnikatelská činnost. Nejedná se o náhodný příjem. V této věci se žádný finanční strop uplatnit nedá.

volič?:už ne

Myslím, že správný čas na založení živnosti nastává, když si všimnete, že začínáte okusovat dřevěná futra a dojídat po psech z misky.. V tomto okamžiku bych doporučoval dát v práci výpověď a dojít si na „Živnosťák“..