Avatar uživatele
Damiana

Kdy je noc a kdy už ráno?

Od kolika hodin se používá označení ráno? Je to někde oficiálně uvedeno? Pro mě jsou například dvě hodiny v noci, ale ve tři už říkám ráno. Je to tak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, Drap, Illines, anonym před 4453 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste se podívat do odkazu. Tom vložil podobnou otázku.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-kolika-do-kolika-je

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Oficiální přesná hranice asi neni. Přesněji se rozlišuje třeba u firem, kde je směnný provoz.
Ráno – začátek dne
Večer – konec dne
Noc- doba mezio večerem a nocí
Původně se to určovalo podle svítání. Osobně mě taky vyhovuje dvě hodiny v noci a 3 už ráno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Illines

Pro mne rano zacina s probuzenim svitoreni ptactva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

No zamlada když jsme v neděli přišli se najíst, zdarvili jsem „dobré ránoů. Ale přilétla facka se slovy – "už je večer holomku, to jsi se zas nacamral“.
Tak jsem se naučil, že ráno je okolo doby, kdy vychází slunce, večer, okolo kdy zas zachází.
Po nějakém to desetiletí se situace opakovala. jen já jsem byl tím, kdo svým potomkům vysvětloval, jaký je rozdíl mezi nedělním ránem a večerem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Ráno 6:00–10:00
Dopoledne 10:00–12:00
Poledne 12:00
Odpoledne 12:01–16:00
Podvečer 17:00–18:00
Večer 18:00–20:00
Noc 20:00–6:00 (další den)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím, jestli se někde dá sehnat na toto téma přesná definice. Vycházela bych nejspíš z toho, že od 22. hodiny večerní do 6. hodiny ranní je tzv. noční klid. V létě bych asi brala jako ráno okamžik, kdy vychází Slunce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek