Kdy je nejlepší začít dělat perníkové cukroví na Vánoce?

Moje maminka se rozhodla, že tento rok udělá na Vánoce perníkové cukroví podle nějakého receptu co nalezne na internetu, jen by se ráda zeptala, kdy, by se mělo začít dělat? Všem co vědí kdy je to nejvhodnější.. nejlépe podle vlastní zkušenosti, prosím odpovězte a pokud by jste měli nějaký dobrý, osvědčený recept budeme obě jenom rády.. Předem děkujem

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

zde je i recept - sama perníčky nepeču
http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

Tak 4 týdny dopředu - aby perníčky změkly. Nejlépe je dát do krabice někam ven, kde je vlhko (balkón) - ale aby na ně nepršelo :) Někdo dává do krabice jablko, ale samo o sobě to na změknutí podle mne nestačí, kdyby zůstaly vevnitř.

Cukroví by mělo být na Vánoce odleželé. Podle typu těsta by se měly péct dva - tři týdny před svátky. Kupované těsto a jeden druh perníkových koláčků, co peču podle Kuchařky Márie Hájnikovej, odležet nepotřebují, protože jsou křehké a vláčné hned po upečení.
Takže bych doporučila asi ty dva týdny předem. S takovým předstihen peču i štramberské uši a zázvorky.

Zlatý

V lednu - do Vánoc perník dozraje.
Ale jestli jste nepekli v lednu, tak co nejdřív, pokud to má být klasický vánoční perník.

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Záleží na tom, kde budou perníčky uloženy. Já je měla v bytě s ÚT a nebyly měkké ještě ani o Velikonocích. Pak jsem je vzala na chalupu kde je vlhko a daly se jíst hned druhý den :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.