irij

Kdy je nejlépe stříhat ovocné tromky, aby hodně plodily a méně rostly?

Nejlepší odpověď
anonym

Zeptejte se tady!

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=mbr_8Xi­Oz7Q&feature=re­lated

Další odpovědi
čárlí

Moje odpověď bude pro laiky asi paradoxní, ale je ověřena praxí nejen mou.

Pokud chcete dosáhnout výsledku vámi požadovaného, nestříhejte raději vůbec.

Pokud budete stříhat spatně dojdete k výsledku právě opačnému. Pokud budete stříhat dle různých dobrých receptů výsledek bude dobrý, ale nebude lepší než v případě nestříhání vůbec.
jednoduše řečeno:
Čím více budete stříhat tím bujnější bude růst a tím nižší plodnost.
Vyšší plodnost a pomalejší růst lze dosáhnout i jinou metodou než stříháním. A to pouhým vyvazováním větví k vodorovině.

hanulka11

tak ti svěřuji jeden můj oblíbený odkaz, který mám v oblíbených- věřím,že si ho taky oblíbíš

http://www.zah­rada.zjev.cz/o­becne-rez.html

venkovan

Ovocné stromky je velmi široký pojem. Nicméně pro stromek je lepší řez v době vegetace než v zimním období. Rozhdně nestříhat za silných mrazů. jindy se stříhají peckoviny, jindy jádroviny. A co nejméně růst a hodně plodit – rozhodující je odrůda a podnož stromku. Když si koupíte vrůstnou odrůdu která plodí na dlouhých větvích, střihem vše jen omeziíte k horšímu.
Pokud skutečně začínáte – podívat se na stránky Českého zahrádkářského svazu kde se dělají semináře o ošetřování ovocných dřevin. Protože číst a nebo ještě vidět je rozdíl