annas

Kdy je mnohomluvnost výhodou či nevýhodou?

Pythagorova věta: 24 slov
Otčenáš: 66 slov
Archimédův zákon: 67 slov
Desatero přikázání: 179 slov
Americká deklarace nezávislosti: 1.300 slov
Ústava USA se všemi 27 dodatky: 7.818 slov
Vyhláška EU o prodeji zelí: 26.911 slov

… toť evropský problém v kostce.

Inspirace ze stránky http://www.ou­tsidermedia.cz/E­vropsky-problem-v-kostce-1.aspx

Doplňuji:
Dr.Axl!!! … bez namíření na vás střílím …
Je pravda, že jsem slovo mnohomluvnost použila ne zcela správně. Rychleji jsem napsala, pomaleji myslela. Bohužel…

Nejlepší odpověď
anonym

To,co potřebuji ke svému životu,nemusí mít jen pár slov.Jsem schopna si pamatovat i více slov,když vím,že je budu potřebovat.Vyhláška o prodeji zelí,to musí být síla.Jo,jo,ale zase kvůli něčemu tam europoslanci být musí.Kdo chce,důležité věci umí dát i do pár větiček.Kdo nechce,je vidět z oné vyhlášky o zelí.Věřím,že stejně není dokonalá.Zelí hlávkové nebo už kysané?Nějaký den budou potřebovat na úpravu vyhlášky.

Další odpovědi
Andělé

Všechno má své výhody a nevýhody. Stručnost nezdržuje a neunavuje, ale nemusí věc přesně vystihnout. Obšírná mnohomluvnost dokáže všechno vysvětlit a někdy i poskytne zážitek. Někdy…:-))

U našich politiků by se vyplatilo jak píše Drap: Mluviti stříbro,mlčeti zlato. 🙂

Zdroj: Zdroj: http://jirik.blo­guje.cz/379644-o-vyrecnosti.php

Drap

Mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Neplatí to ale asi všude, někteří politici právě svénicneříkající mnohomluvnosti se dostávají do čela.
Doplňuji:
Myslím, že omlouvat se je zbytečné. Alespoň já se domnívám, že z kontextu otázky zcela jasně vyplynulo, na co nás tazatelka chtěla upozornit

anonym

Pro Andělé, k jejímuž názoru se připoijuji, přidám ještě jden klasický výrok (určitá Modernější mutace věčně platného rčení).
Neboť tu onehdy prozradila, že se na zdejších stránkách místy inspiruje, aby si rozšířila obzory.
„Buďto mlč nebo řekni něco, co je lepší než mlčení!“
Doplňuji:
Přes zjevnou snahu tazatelky o explicitní formulaci otázky, opět perfektní mluvnicky, ale malinko pokulhávající v logice.
Mnohomluvnost (též výřečnost, ukecanost apod.), je verbální projev a má přece jenom jiný význam než v tomto případě mnohoslovný písemný projev. Zde nejde o ukvapenost a spontánnost, protože zmíněné kánony jsou velice pečlivě a úsporně promyšlené i střídmě a efektivně formulované.
Proto také přežívají věky na rozdíl od jepičího života parlamentních blábolů a obsáhlé řady dalších slovních průjmů.

hanulka11

Pod výrazem mnohomluvnost si představuji někoho hrozně ukecaného, který mne nepustí ke slovu, znám takové lidi a je to děs s těmi si člověk nepopovídá

Děda Louda

Shrnuto a podtrženo: Kecy nemaj´ cenu.

anonym

Ad drap, díky, žes to spolkl. Ale věci nemusejí vždy býti takové, jakými se zdají.
My se s Kerberus občas častujeme přátelskými špílcy, ona mi to oplácí a navenek je to trochu domluvená hra, abychom nebyli tak očividně podezíráni z nějakého komplotu, jak nás svého času kvůli bodování nařkla např. barnajka.

Andělé

Dr.Axl-děkuju 🙂,
já přímo hltám nové výrazy,vědomosti apod. A od Vás se inspiruju opravdu hodně…:-) Děkuju,pište,piš­te…:-)

anonym

Dobro je dobré i nahé ale Zlo si často vypůjčuje skvostný šat.