Damiana

Kdy je člověk opravdu dospělý?

Podle mě to nijak objektivně určit nelze. Oficiálně samozřejmě ano, ale co přiměje člověka k tomu dospět duševně (vynechme nemocné)? Rodina nebo nějaký výrazný životní zážitek? To mi u některých nezodpovědných jedinců také nepřijde jako samozřejmost. Někdo asi nedospěje nikdy. Nebo to třeba nechce? Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
poa.li

Řekl bych, že jedním z hlavních znaků dospělosti je schopnost nést důsledky svých rozhodnutí a rozhodnutí tím pádem taky dobře zvažovat. Na to mají okolnosti vliv-samozřejmě. Myslím však, že ve skutečnosti nechce dospět asi nikdo… Ale musíme tam všichni, no.

Další odpovědi
WeeBear

Podle mě je to ve chvíli, kdy se osamostatní od rodičů. Naučí se nést zodpovědnost sám za sebe. Věkově bych to vůbec nehrotila. Může to být v devatenácti, ale také až ve třiceti,.. Nebo nikdy. Věkově bych dospělost vůbec neřešila. Toť můj názor.

RyuzakiKate

No, někde jsem slyšela, že chlapi se stávají dospělými až na smrtelný posteli…

redy

Jo někdo nedospěje nikdy
a někdo v útlém věku se chová zodpovědně.
K tomu nejsou tabulky

MacChill

Až se tak sám cití, a až ho tak bere okolí.

venkovan

Jistě podle mých odpovědí jste zde již dávno usoudili, že dospělý jsem maximálně podle čísel.
Prostě někteří umřou aniž by se za celý teoreticky dospělý život puberty zbavili.

pizlicka

zivotni zkusenosti.cim vic jimi clovek projde,a cim vic jich je,tim vic dospíva.zalezi na kazdem jedinci.nekoho zkusenost posune dopredu,jineho skolí.kazdopadne mame moc kratky zivot na to,abychom zcela dospeli.