Zlatý

Kdy je člověk opravdu dospělý?

Podle mě to nijak objektivně určit nelze. Oficiálně samozřejmě ano, ale co přiměje člověka k tomu dospět duševně (vynechme nemocné)? Rodina nebo nějaký výrazný životní zážitek? To mi u některých nezodpovědných jedinců také nepřijde jako samozřejmost. Někdo asi nedospěje nikdy. Nebo to třeba nechce? Co myslíte vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Řekl bych, že jedním z hlavních znaků dospělosti je schopnost nést důsledky svých rozhodnutí a rozhodnutí tím pádem taky dobře zvažovat. Na to mají okolnosti vliv-samozřejmě. Myslím však, že ve skutečnosti nechce dospět asi nikdo... Ale musíme tam všichni, no.

Další odpovědi:

Stříbrný

Podle mě je to ve chvíli, kdy se osamostatní od rodičů. Naučí se nést zodpovědnost sám za sebe. Věkově bych to vůbec nehrotila. Může to být v devatenácti, ale také až ve třiceti,.. Nebo nikdy. Věkově bych dospělost vůbec neřešila. Toť můj názor.

Bronzový

No, někde jsem slyšela, že chlapi se stávají dospělými až na smrtelný posteli...

Bronzový

Až se tak sám cití, a až ho tak bere okolí.

Stříbrný

Jo někdo nedospěje nikdy
a někdo v útlém věku se chová zodpovědně.
K tomu nejsou tabulky

Zlatý

Jistě podle mých odpovědí jste zde již dávno usoudili, že dospělý jsem maximálně podle čísel.
Prostě někteří umřou aniž by se za celý teoreticky dospělý život puberty zbavili.

Bronzový

zivotni zkusenosti.cim vic jimi clovek projde,a cim vic jich je,tim vic dospíva.zalezi na kazdem jedinci.nekoho zkusenost posune dopredu,jineho skolí.kazdopadne mame moc kratky zivot na to,abychom zcela dospeli.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.