jjsemtujak

Kdy, jaký čas, ohraničení

Chci se zeptat kdy přesně začíná ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer a noc

Nejlepší odpověď
hem

Žádné přesné ohraničení není, části dne mají poměrně subjektivní určení. Ráno může pro někoho začínat s rozbřeskem slunce nebo když vstává, dopoledne je čas před polednem – cca od 9–10 hodin, poledne je čas kolem 12. hodiny, odpoledne cca do 18. hodiny, večer až do doby kdy se jde spát – např. 18–22 hodin.

Další odpovědi
mapaf

Ne všechno se dá jednoznačně určit, záleží na tom kdy vychází slunce, kdy zapadá atd. Navíc dosti záleží na subjektivním pohledu.

Jen pravé poledne je vždy přesně ve 12:00.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Den