Klarisa

Kdy dostanu nemocenskou?

Jsem na nemocenské a minulý mesíc jsem dostala nemocenskou od zaměstnavatele 15.,tento měsíc v srpnu jsem nedostala nic,nemocenskou vyplácí prý OSSZ, dostanu vůbec nemocenskou a kdy?Prý to chodí 20.ale někdo říká že nedostal peníze i 3 měsíce.To náš stát chce abychom umřeli hlady,nevím co mám dělat,protože nemám ani korunu.Protože přídavky šli na jídlo a co teď,to se mám jít oběsit?

Nejlepší odpověď
panenka

Nemocenská se vyplácí mezi 20–25 dni v měsíci.

Další odpovědi
standa

OSSZ je povinna vyplatit dávky do 30 dní poté co obdržela neschopenku
(§ 110/3 zákona o nemocenském pojištění)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/nemocenske-pojisteni/cas­t5h3.aspx