Kdy dostanu důchod ? 22.4 nebo 26.4, když výplatní termín je 24.4 ?

Mám dostat důchod 24.4. To je neděle. Takže bych měl dostat důchod v pondělí. To je zase svátek. To dostanu důchod až v úterý 26.4 nebo mi ho přinesou dřív to jest v pátek 22.4 ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Podle pošťačky mé dcery 22.4.to jest v pátek.Kvůli svátku to nosí dřív.

Další odpovědi
Tombik

Pravděpodobně až v úterý 26.4.

Rhapsody

Podle mých zkušeností (ptal jsem se u nás v účtárně) pokud den výplaty (důchodu, soc. dávek, od zaměstnavatele apod.) vychází na den pracovního volna je povinností plátce zajistit doručení tak, aby v den splatnosti, byla výplata doručena. Jinak se lze (v našem státě spíš jenom teoreticky) domáhat odškodnění. Penále je stanoveno věstšinou v promile za každý kalendářní den prodlení