Coliffe

Kdy dosáhne ovce pohlavní dospělosti?

Dobrý den,
budeme si na jaro pořizovat ovečky. Chtěli bychom taková půlroční jehňata. Chtěli bychom je nechat také připustit, až vyrostou. V kolika letech (měsících) dosáhne ovce pohlavní dospělosti? Jak dlouho trvá březost ovce? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
anonym

No – na jaře si půlroční jehňata asi nepořídíš – na jaře se jehňata rodí, takže si můžeš pořídit tak roční… Nebo půlroční na podzim…
😉
Pohlavní dospělosti ovce dosahují v prvním roce života, ale připouštět by se měly až v roce druhém (v cca 18 měsících). Březost trvá cca 5 měsíců (tedy od podzimu do jara).

bolak

ještě žes to doplnil člověče, už to vypadalo že se „nemůžeš dočkat“ až se vymaní z nezletilosti ;)

arygnoc

keď je prefikne prvý mohamedán.

zzzzz

😁 tak teď jsem slzy smíchu utřela já. Dík 🙂