zjentek

Kdy definitivně dojde sůl?

Na netu jsem četl různý teorie, kdy dojde ropa, uhlí, plasty, ale kdy asi tak zhruba dojde sůl, to jsem se nikde nedočetl.

Nejlepší odpověď
Emefej

To bude trvat hodně dlouho. Zásoby soli v mořské vodě jsou prakticky nevyčerpatelné. Valná většina soli, kterou zkonzumujeme, se přes močový trakt nakonec do moře vrací.

Nejrespektovanější geologická instituce U.S. Geological Survey uvádí, že současné známé světové rezervy jsou nevyčerpatelné.

Zdroj: http://mineral­s.usgs.gov/mi­nerals/pubs/com­modity/salt/mcs-2016-salt.pdf

Další odpovědi
dudu

Zjenteku, prosím nechtěj abych tuto Tvoji otázku zrýmoval – např. až se z tebe stane ..........

Kepler

Sůl nedojde nikdy, bude tady, i když Homo sapiens zmizí. Objem všech slaných vod na Zemi je 1 370 000 000 0­00 000 000 m3, z toho je soli 3,5 %. Já ale mořskou sůl nerad. Ta ze solných dolů by mohla jednou dojít, ale toho se lidstvo asi taky nedožije.

zjentek

Dudu takže pro tebe nejsem blbej, díky.

dudu

Ne, ty jsi jen praštěnej vratama od stodoly.