Pavel1212

Kdy byste volili dohodu a kdy výpověď? A proč?

  1. zaměstnanec potřebuje do 14 dnů rychle odejít ze zaměstnání
  2. zaměstnanec se rozhodl odejít ze zaměstnání kvůli stálým neshodám se spolupracovníky
  3. zaměstnanec ve zkušební době zjistil, že na svou práci nestačí
  4. zaměstnanec není spokojen s výší mzdy

Předem děkuji za vaše názory.

Nejlepší odpověď
tekumseh

Ad a) Dohoda, jiná cesta není.

Ad b) Dohoda nebo výpověď, podle toho jak moc je to akutní a jestli už si zaměstnanec našel nové místo.

Ad c) Ani dohoda, ani výpověď – ve zkušební době může zaměstnanec skončit ze dne na den bez udání důvodu.

Ad d) stejně jako Ad b).

Další odpovědi
IK

Výpověď má svou výpovědní dobu, takže se nehodí tam kdy potřebuji rychle odejít.
Výpověď se dá také stáhnout, takže je vhodná když se podmínky při reakci na ni změní.
Tuším zde úkol, tak se spolehni na svůj úsudek s malou nápovědou.