štamgast

Kdy byla provedena poslední defenestrace?

Myslím tím defenestraci, kdy to je bráno jako vzpoura lidu proti vládnoucím a jejich následné vyházení z oken atd.
Doplňuji:
Chtělo by to vyházet z oken Strakovky vládu a prvního Kalouska!

Nejlepší odpověď
Drahuška

doufám, že poslední, ale pořádná defenestrace bude provedena už v brzké budoucnosti…

jinak jako poslední bývá označena vražda J.Masaryka v r. 48

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra%C5%BEs­k%C3%A1_defenes­trace

Další odpovědi
anonym

Jen se nežinýrujte. Já bych pokračovala. Čistku potřebujeme nejen ve Strakovce. Známý už půl roku čeká s branami s dlouhými hřeby, že při prvním náznaku nějaké akce upaluje do Prahy. Jen si nejsem jistá, že než se něco ujedná, mu ty brány neodevzdá nějaký podnikavec do sběrny kovového šrotu.

led

Ak máte na mysli „defenestraci, kdy to je bráno jako vzpoura lidu proti vládnoucím a jejich následné vyházení z oken“ potom vraždu Jána Masaryka nemôžme brať ako defenestráciu v zmysle „vzpoura lidu“, ale ako vraždu z politických dôvodov (zatiaľ bez dôkazov).
Defenestrácia v zmysle „vyhodenie z okna“ je jeden zo spôsobov vraždy aj dnes a bojím sa, že to tak skoro neskončí.
PS.
Tých okien by ste museli mať viacej a zamerať sa viac na zdroj problémov, ten je v pozadí – prevažne v anonymite.
Odrezať nádor a nechať koreň, nelieči, len predlžuje agóniu…

MichalN

Rekl bych ze dost dlouho na to aby politici zapomeli