annas

Kdy byl zaznamenán první útok žraloka na člověka?

Jsou žraloci opravdu postrachem moří? Proč dnes patří k nejohroženějším živočišným druhům?

Nejlepší odpověď
rynek878

První útok žraloka na člověka je zobrazen na nádobě z italské Ischie, která pochází z osmého století př. n. l. Od těch dob se to příběhy o útocích žraloků jen hemží. Stal se součástí mýtů většiny přímořských států a ostrovních kultur. Vietnamští rybáři se obracejí pro ochranu k žraloku velrybímu, kterého nazývají Ca Ong neboli pán ryba. V Japonsku byl bůh bouře zobrazován jako člověk – žralok. Číňané ve válce proti Japoncům zvolili jako znak na bojová letadla hlavu nebezpečného žraloka tygřího. Také Američané měli letku nazvanou Flying Sharks (Létající žraloci), i když v češtině se obvykle chybně uvádějí jako Létající tygři.
link:

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Pos­trach-mori-5215033.php

Další odpovědi
anonym

Zřejmě tehdy,když jsme slezli ze stromů. Ten napadený to určitě zaregistroval.

hanulka11

První zmínka o žraloku v angličtině spadá do
roku 1850. Kdy jakýsi důstojník vyprávěl o
útoku, kterého se stal svědkem při plavbě
mezi Portugalskem a Indií :,, Za bouře spadl
jeden z mužů do moře, my jsme na něho nedo-
sáhli a nemohli jsme mu nijak pomoci.
Hodili jsme do moře alespoň velký dřevěný
špalek s provazem, speciálně upravený k zá-
chranným účelům. Zachytil se špalku a naše
posádka ho začala přitahovat k lodi. Když
byl ve vzdálenosti menší než polovina do-
střelu muškety, vynořila se náhle z hlubin
veliká obluda, zvaná TIBURON, vrhla
se na něj a přímo před našima očima ho roz-
sápala na kusy.

Žraloci mizí z evropských moří. Země EU je loví kvůli masu i ploutvím – pochoutkám čínských gurmánů-proto patří mezi ohrožené druhy.

Zdroj: http://www.pre­dators-oceans.com/his­toriezraloku.html