masterjump

Kdy byl objeven Jupiter?

Dobrý den , neví někdo kdy byl objeven jupiter? neni to ani na wikipedii.
děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

Spolehlivou informaci o tom, kdy byla planeta Jupiter poprvé pozorována, nemáme k dispozici, pravděpodobně to ale bylo kolem roku 3 000 až 4 000 př. n.l. První záznam (převzato z knihy od Pavla Koubského, Planety naší sluneční soustavy) o pozorování planety Jupiter, je z roku 364 př. n.l., kdy čínský astronom Gan De pozoroval pouhým okem měsíc Jupitera, pravděpodobně Ganymedes…dál v odkazu

Zdroj: http://planety­.astro.cz/jupi­ter/880-jupiter