Avatar uživatele
anonym

Kdy bude umělá inteligence lepší než lidská inteligence?

Vědci a technici už mnoho let pracují na vývoji umělé inteligence vše začalo u programů pro šachovou hru a dneska je zde snaha vytvářet programy umělé inteligence pro prohledávání internetu, bankovnictví, a letecký průmysl.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 4324 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Jiná možnost

Nikdy. Vždycky budou existovat úkoly, které budou pro umělou inteligenci příliš složité.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Jiná možnost

V mnohých případech je tomu tak už dnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

2020

Doplňuji:
Pokud to bude UI v daných oborech a pro dané situace, věřím, že brzo. Stroj dokáže lépe „promyslet“ varianty a najít optimální řešení.

Co se týče UI jako takové – kde stroj / program se učí sám sebe nezávazně na oboru, jednoduše se učí to co ho „baví“, to je zatím hudba budoucnosti – nicméně nezdráhal jsem se hlasovat pro rok 2020 :)

Už dnes jsou systémy, které analyzují internet a tvoří něco jako centrální mozek na úsudku z dostupných informací, je jen otázkou času, kdy na základě získaných informací začnou generovat tyto „věci“ informace nové, nové pohnutky – jde o to, kdy bude zlom, že si zařízení uvědomí samo sebe :)

Upravil/a: KdoSiOdJinud

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FreeSTONE

Jiná možnost

Doplňuji:
Téma „umělá inteligence“ se možná někomu zdá dramatické. Určitě si to představujete podle nějakého filmu v televizi, kdy roboti ovládnou Zemi a podobně. Ve skutečnosti je „umělá inteligence“ v informatice spíše matematický obor…
nejlépe se hodí na situace, kde jsou předem daná pravidla, a „inteligence“ prostě projde všechny možnosti (nebo, když by to z časových důvodů nebylo možné, tak např. všechny možnosti do určitého počtu kroků), a podle nějakých (opět: předem daných) pravidel je ohodnotí. Jako rozhodnutí vybere možnost s nejvyšším dosaženým skóre. To samozřejmě není „umělá inteligence“, ačkoliv je za ni často předkládána.
Jestli jste měl na mysli simulaci pomocí neuronových sítí, případně přímo simulaci dějů v lidském mozku, to už je jiná vesnice. Ale i tady je to úkol na desetiletí, a ani potom, podle mého názoru, nebudeme mít nikoho, kdo by za nás rozhodoval. Pořád to bude pomůcka – jako jsou třeba počítače teď.

Upravil/a: FreeSTONE

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek