Avatar uživatele
anonym

Kdy bude pravé poledne?. Inspirovala mě Drapová otázka!

Doplňuji:
Já se dočetl i toto: Sluneční, nebo také pravé poledne je okamžik, ve kterém je slunce na obzorem nejvýš. Doba slunečního poledne se v průběhu roku mění až o 20 min od střední hodnoty. Je to způsobeno tím, že Země obíhá po elipse a rychlost jejího pohybu vůči Slunci se mění, zatímco rotuje velice pravidelně kolem své osy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Damiana, Kamionacka09 před 4325 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpověď očka je zavádějící, poledne určuje slunce a ne čas. Bývá to kolem 12 hodiny, ale je potřeba počítat s tím, že je letní čas, takže to bude někdy kolem 13,00
Doplňuji:
Překvapuje mne, že odpověď ocka zmizela . Že by sama ?

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Barbakane, je zřejmě čas začít přemýšlet. Až tak snadno měníš své názory? A tak snadné měnění názorů čekáš od jiných?
Pravé poledne vždy bylo ve 12,00 hodin a Drap asi potřebuje zasednout k monitoru a film si přehrát.
Dobrá, poučila jsem se – poslední Vaše otázky, na které jsem odpověděla. A odpověď jako „nežádoucí“ smazala. Přeju Ti hodně štěstí.

před 4325 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ocko,kde jsi přišla,že měním své názory? Původně jsem se chtěl zeptat na film „V pravé poledne“ ,ale odpovědi byly jiné než jsem předpokládal a tak jsem vložil dodatek. Přitom si myslím,že pravé poledne bývá každoročně v den,kdy je slunce na nejvyšším bodě a letos to vychází na 20 června. Nebo se opět mýlím?!

před 4325 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek