Kdy asi můžu očekávat první mateřskou a porodné?

3.1. jsem porodila, a zajímalo by mě kdy dostanu vyplacenu první mateřskou a kdy porodné. jsem samoživitelka a nemám už bohužel žádné peníze.

Odpovědi
Deli

O mateřskou jste si měla žádat na základě papíru od gynekologa. Ten Vám měl dát 8–6 týdnů před plánovaným termínem porodu. Neudělal-li to, zajděte co nejdříve na OSSZ s RL dítěte a vyřiďte si to. Výplatu pak budete dostávat kolem 10.-12. dne v měsíci za ten uplynulý měsíc. (Tedy za leden dostanete v únoru.)
O porodné si musíte zažádat, jde-li o první dítě, dostanete jej – cca do měsíce po podání žádosti.

Také si zažádejte o alimenty!!!
A o přídavky na dítě.