kajaa28

Kdy a na co je vhodné žádat o poskytnutí půjčky/úvěru?

Kdy a na co je vhodné žádat o poskytnutí půjčky/úvěru? K čemu byste využil/a spotřebitelský účet? Uveďte příklady institucí, které poskytují půjčky/úvěry.

Nejlepší odpověď
zzzzz

O spotřebitelský úvěr není vhodné žádat nikdy. Je to úvěr na nesmysly, bez kterých se člověk obejde.
Jediným smysluplným úvěrem je úvěr ze stavebního spoření, kdy ho člověk využije na pořízení si vlastního bydlení. Další možností je hypotéka.

Instituce jsou dvojího druhu.

  1. bankovní- např. Česká spořitelna, Komerční banka atd.
  2. nebankovní- např. Cetelem Provident atd.

Doplňuji:
S tímto přístupen nedostuduješ, já s tebou u závěrečných zkoušek nebudu, a kdo ti bude radit tam?

Klidně si to vyhledej a sepiš, já ti pak zkontroluju a opravím, ale psát za tebe celé DÚ, tak to se mi fakt nechce 🙂

Další odpovědi
anonym

Domácí úkol si vymysli sám/a…
Jinak budeš, posléze, za blbce…
😉
Ale můžeš sem své názory/vývody napsat, minimálně ti je okomentujeme…

Jindra B

Ještě by se dalo přemýšlet o kreditní kartě 😉. Při správném použití může pomoci.

Jenda30

Osobně jsem půjčku řešil kvůli dlouhodobé nemoci. Jsem živnostník a potřeboval jsem z něčeho žít. A jelikož jsem nemohl pracovat, tak příjmy zrovna nebyly horentní. Půjčku jsem si vyřešil přes http://ipujcka­bezregistru.cz a byl jsem spokojený. Nechápu, proč si lidé půjčují na hlouposti jako Vánoce, dovolené a nesmyslné krámy, které stejně za pár let nebudou tak super… Nejlépe si půjčku nebrat vůbec, ale chápu, že nastanou v životě situace, kdy není jiné řešení.

kristýnary

Člověk by si měl brát půjčku na věc, která mu bude sloužit déle, než jak dlouho ji bude splácet. To znamená, že se nevyplatí půjčovat na dovolenou a na koupi dárků. Na druhou stranu se vyplatí například sjednat hypotéku na bydlení. Já jsem si například letos v lednu sjednala úvěr na podnikání od https://www.gen­tlemenfin.cz/u­very/uver-pro-podnikatele/ , protože jsem už nechtěla být zaměstnaná, ale chtěla jsem se postavit na vlastní nohy, což se mi povedlo 🙂 .