Druell

Kdy a které ovoce/zelenina je v ČR nejlevnější?

Odpovědi
A.d.a.m.

Pokud přemýšlíme o místních produktech, logicky by nejlevnější měla být vždy sezonní zelenina i ovoce. Často je ale cena ovlivněna také kvalitou, poptávkou a jinými vlivy.

Např. ačkoliv je nyní sezóna chřestu, jeho cena půjde nahoru, protože povodeň nemilosrdně zatopila pole největšího pěstitele chřestu u nás. Bohužel.

V létě by tak měly být výrazně levnější plodiny jako rajčata, hrášek či saláty. A pokud nebudou levnější, z rozhodnutí prodejce, budou alespoň výrazně chutnější. ;)