Kdy a kde vznikly mažoretky?

Zajimalo by mě vše ohledně mažoretkového sportu.Kdy a kde vznikl, proč atd?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď na položenou otázku, kdy a kde vznikly mažoretky, si přečtěte na uvedené stránce. Po jejím otevření klikněte na heslo Seminární práce – Mažoretky.

Zdroj: http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Kde+vzni­kly+ma%C5%BEo­retky&sourceid=i­e7&rls=com.mi­crosoft:en-US&ie=utf8&oe=utf8

Další odpovědi
kenyrts

Mažoretky jsou dnes zcela plnohodnotným odvětvím sportu. Základní definice by mohla znít: Tanečnice, jejichž choreografie je založená především na barvité práci s náčiním baton (hůlkou). Lidé si je však stále spojují pouze s dechovou hudbou, barevnými uniformami a strohým pochodováním. Mažoretkový sport však prošel velkou změnou. Kostýmy jsou čím dál spořejší a efektnější, dechovou hudbu nahradila hudba moderní a s hůlkou jdou udělat neuvěřitelné věci.

Mažoretky se dělí na dvě hlavní kategorie.

Klasická mažoretka – snaží se udržet charakteristické rysy vystoupení mažoretek. Klade důraz na techniku pochodu a držení těla. Pronikají sem však taneční prvky, kostýmy by měly vycházet z tradiční uniformy s vysokými botami a lodičkou na hlavě.
Twirling – Baton (hůlka) twirling (točení) je sport založený na pohybu a koordinaci spojenou s půvabem a flexibilitou. Baton twirling má nejasnou historii, ale profesionální organizace podporující twirling jako sport existuje už od ranných 50.let. Asociace The United States Twirling je největší profesionální organizace pro tento sport. Baton twirling samozřejmě zahrnuje twirling a hůlku, což je vyvážená tyč obvykle vyrobená z kovu, ale na soutěžní úrovních je mnohem více druhů twirlingových hůlek.
[editovat] Asociace mažoretek
V ČR existují dvě asociace pořádající soutěže :

IMA – International majorette Asociation pořádá Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Účastní se jí převážně příznivci odvětví klasická mažoretka.
NBTA – National Baton and Twirling asociation pořádá národní šampionát České republiky. Sdružuje především příznivce odvětví twirling. Od roku 2007 rozdělila soutěž na kategorie klasická mažoretka a twirling.
Některé instituce pořádají jednokolové nepostupové soutěže. Mezi nejznámější patří např. O Cenu TK Andria v Havířově, O Pohár ze zámku v Kolíně nebo Majorettes Show v Hulíně.

Mažoretky soutěží zpravidla ve třech věkových kategoriích:

Děti (resp. Kadetky) (8–11 resp. 12 let)
Juniorky (12–14, resp. 15let)
Seniorky (15 let a více)
Mažoretky mohou soutěžit v disciplínách sólo, duo, trio, miniformace a formace. Základním náčiním je hůlka (baton), výjimkou však nejsou ani třásně (pom-pom) nebo další rekvizity (šátky, stuhy, prapory, fantazii se meze nekladou).