annas

Kdy a kde vzniklo dílo Tužka přírody? Kdo byl jejím autorem?

O co se autor, Angličan, dnešní jubilant, zasloužil?

Nejlepší odpověď
vagra

Tužka přírody (anglicky The Pencil of Nature) bylo fotografické dílo Williama Foxe Talbota/ britský vynálezce, fotograf, lingvista, matematik a vynálezce fotografické techniky kalotypie/zve­řejněné v letech 1844 až 1846.
Byla to vůbec „první fotograficky ilustrovaná kniha, která byla komerčně publikována“
Své největší úspěchy trvalé hodnoty dosáhl Talbot v oblasti fotografie – vyvinul princip negativ – pozitiv -, který umožňuje vícenásobné reprodukce fotografického obrazu z jednoho originálu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tu%C5%BE­ka_p%C5%99%C3%A­Drody