annas

Kdy a kde se objevily první zvukové nahrávky? Co se k tomu používalo?

Nejlepší odpověď
vagra

1860 – nejstarší záznam zvuku
Zvukový záznam, který za moc nestojí – je roztřesený a velmi nezřetelný.
Americkým vědcům, kteří ho objevili, však zní jako rajská hudba.
Podle nich pochází nahrávka nalezená ve Francii z roku 1860 a je nejstarším dosud oživeným záznamem lidského hlasu v dějinách. Desetisekundový záznam ženského hlasu zpívajícího francouzskou píseň Au Clair de la Lune byl pořízen na takzvaném fonoautografu. Objevil ho historik David Giovannoni.
Nahrávka o 17 let předběhla dosavadní nejstarší známý zvukový záznam -nahrávku, na níž Thomas Alva Edison na svůj vynález fonograf nahrál slova „Mary had a little lamb“ (Marie měla jehňátko).
Doplňuji:
Záznam vyrobil Édouard-Léon Scott de Martinville. Akustické vibrace proměnil vibrograf mechanicky na nereliefní zápis na kouřem začerněném papírovém válci. Tento zápis sa fixoval v šelakovém roztoku.

Zdroj: MF Dnes,T.Lébr