lolll

kdy a kde byl založen wrestling?

předem díky

Nejlepší odpověď
beer

Našel jsem toto:
WWE byla založena roku 1952 pod jménem Capitol Wrestling Corporation (CWC) Roderickem McMahonem. Poté společnost vedl Vincent J. McMahon. V této době byli součástí NWA. V roce 1963 opustili NWA a přejmenovali se na World Wide Wrestling Federation. V roce 1979 se společnost opět přejmenovala na World Wrestling Federation a do vedení se dostal syn Vincenta J. McMahona Vincent K. McMahon. V 80. letech se začali objevovat v této společnosti hvězdy jako Hulk Hogan a André the Giant. V této době se začali objevovat první PPVs, historicky první byla Wrestling classic. Taky se udála historicky první WrestleMania. Na začátku 90. let se začali objevovat wrestleři jako Bret Hart a Shawn Michaels. Na konci 90. let WWF zápasila s federacemi WCW a ECW. V té době se začali objevovat The Rock, Stone Cold Steve Austin a Chris Jericho. Mezi sebou například zápasily i pořady – v pondělí WCW Nitro a WWF Raw is War. Nakonec WWF získala většinu fanoušků a odkoupila WCW i ECW. WCW tímto zaniklo a ECW se dnes objevuje jako týdenní show většinou s mladými talentovanými wrestlery. Po roce 2000 měla WWF spor se světovou organizací na ochranu zvířat o název. Nakonec prohrála a musela se přejmenovat na World Wrestling Enternaiment (WWE). WWE také musela odstranit ze svých archivů všechna svoje loga s WWF (na historických DVD jsou rozmazaná). Po roce 2000 se také začali objevovat noví wrestleři jako John Cena a Randy Orton. WWE se také snaží o návrat legend, podařilo se jí to u Shawna Michaelse, JBLa a Chrise Jericha. Dnes má WWE 3 stálé show (SmackDown, Raw, ECW)a ještě pořádají PPV shows jako je např.: Wrestmania, Summerslam atd. .WWE má smlouvu asi s 98 wrestlery, kteří patří k elitě světového wrestlingu.
http://wrestling-mania.mypage.cz/pa­neltop/historie-wrestlingu

Další odpovědi
arygnoc

Profesionálny wrestling, definovaný ako zápasenie dvoch bojovníkov o finančnú alebo inú odmenu, bez ohľadu na to, či je výsledok zápasu vopred dohodnutý alebo nie, má veľmi dlhú históriu. Pravdepodobne žiadne iné športové odvetvie nie je staršie ako zápasenie. Prvé zmienky o ňom siahajú do roku 3000 pred Kr. do starovekého Egypta a Babylonu. Spomínana sa aj v sumerskom Epose o Gilgamešovi a poznali ho aj dávne perzské, čínske a japonské civilizácie. K rozvoju popularity zápasenia prispeli Gŕeci, keď ho zaradili do programu antických Olympijských hier. Formy zápasenia sa postupne rozvíjali.

dnes neexistuje žiadny riadiaci orgán pre pravidlá profesionálneho wrestlingu. Počas vývoja však vznikli normy, ktoré majú všeobecnú platnosť. Každá organizácia má svoju vlastnú variáciu pravidiel, vo veľkej miere sú si ale podobné.

Na rozdiel od iných športov, v profesionálnom wrestlingu neexistujú žiadne vnútroštátne alebo medzinárodné federácie tak, ako je tomu napr. vo futbale (SFZ, UEFA, FIFA). Okrem veľkých spoločností ako je World Wrestling Entertainment (WWE) alebo Total Nonstop Action Wrestling (TNA), existujú stovky ďalších menších federácií s veľmi obmedzeným rozpočtom. Ich vystúpenia sa odohrávajú pred oveľa menším počtom divákov ako v prípade WWE a TNA. Takéto organizácie sa nazývajú nezávislé (indy).

Najväčšou wrestlingovou organizáciou súčasnosti je World Wrestling Entertainment (WWE) so sídlom v USA, ktorá odkúpila viacero menších spoločností, rovnako ako konkurenčné World Championship Wrestling (WCW) a Extreme Championship Wrestling (ECW) v roku 2001. Ďalšou významnou spoločnosťou je Total Nonstop Action Wrestling (TNA). Neustále rastie popularita nezávislej organizácie Ring of Honor. V Mexiku majú najvýznamnejšie postavenie Consejo Mundial de Lucha Libre a Asistencia Asesoría y Administración, v Japonsku sú to najmä New Japan Pro Wrestling, All Japan Pro Wrestling a Pro Wrestling NOAH.