Nikkol

Kdy a kde byl postaven první kostel (nebo náboženský „chrám“) a jaké to bylo náboženství?

Nejlepší odpověď
annas

Chrám Narození Páně byl postaven nad jeskyní předpokládaného narození Ježíše a je jedním z nejdéle fungujících kostelů na světě.
První kostel byl postaven v první polovině čtvrtého století. Byl však částečně zbořen v šestém století a dnešní kostel byl vybudován r. 530 císařem Justiciánem.
http://viza.sop­ka.cz/zeme_ka­pitola.php?id­Zeme=115&Klic=­11447

Na otázku se nedá jednoznačně odpovědět, protože se mluví o chrámech,, který byly postaveny jako první a zasvěceny určitému svatému.

Další odpovědi
baghira

Otázka je, co je kostel. Různá modlitební místa si stavěli šamani už v pravěku.