robuse

Kdy a jak roubovat broskve?

Kdy nejlépe odebrat roub broskve a jakým způsobem jej naroubovat?

Nejlepší odpověď
fortin

Broskvoně rozmnožujeme jen očkováním, protože klasické roubování nemívá úspěch. Při roubování dosáhneme relativně lepších výsledků jazýčkovým družením – anglickou kopulací. Obvyklý poměr tloušťky roubu k délce šikmého spojovacího řezu 1 : 3 přitom nepostačuje, vhodný je 1 : 5. Rouby musí být ve vynikajícím stavu, ještě nenarašené, podnož by měla být naopak vývinově v předstihu. Uvedené nároky souvisí s fyziologickými vlastnostmi broskvoní a je třeba je respektovat i při přeštěpování.

Zdroj: http://www.flo­ranazahrade.cz/200207/oc­kovat.htm