hanulka11

Kdopak zná nějakou pranostiku, která se vztahuje k dnešnímu dni 22.2.?

Já dávám tuto
Svatý Petr vládne mrazu, svatý Jiří teplu.

Nejlepší odpověď
dědapetr

22.02. Je-li na svatého Petra nastolení mráz, bude mrznout ještě 14 dní.

22.02. Jak tlustý a hrubý mráz bude za noce před Stolováním svatého Petra, takový bude za 40 dní pořád.

22.02. O svatém Petru nastolení je-li mráz, po 40 dní mu konec není.

22.02. Když mrzne na Petra nastolení, mrznout bude 40 dní bez prodlení.

22.02. Svatý Kliment zimu oblibuje, svatý petr ji ucezuje.