England1522

Kdoby šel bydlet do AUSTRÁLIE že by měl někdo možnost…

Nejlepší odpověď
anonym

Já se chystám prožít nějaký čas v Austrálii nebo na Novém Zélandu.Možná se už nebudu chtít ani vrátit…

Další odpovědi
anonym

Patřím do generace, která už by si něco takového pořádně rozmyslela. Austrálie mne neláká. Známí tam jsou od roku 1973. Po sametové revoluci se moc chtěli vrátit. Zjistili ale, že jejich tamnější postavení u nás nikoho nezajímá a že by tu museli začínat od základu znovu. Návrat prostě možný nebyl. Jejich děti byly z naší výuky vedle, měly problémy s morálkou ve škole a nakonec to rodiče nevydrželi a spakovali se zpět do Austrálie. Od té doby se dvakrát přijeli podívat, ale je na nich znát, že je moc mrzí, že se nedá vrátit. Informace o jejich životě, konkurenci, pracném protloukání se, těžkém prosazování mezi „domorodci“, odlišné klíma, bydlení aj. samozřejmě mám. Ráda bych se k nim podívala na dovolenou. Bydlet bych tam nechtěla.

Nykki

Já bych šla okamžitě a to hned do Sydney,strašně mě fascinuje a kdybych mohla skoumala bych aboridžince…
Doplňuji:
omlouvám se zkoumala…

anonym

V r. 1968, má podnikavá přítelkyně (a atraktivní blondýna), vyběhala papíry na emigraci přes Rakousko do Adelaidy (jež má klima nejblíže Praze). Nakonec jsem cukl, v domnění, že to snad u nás nebude tak tragické. Bylo to daleko horší, ale pak už bylo pozdě, hranice se uzavřely na dlouho železnou oponou. Nakonec Vlasta utekla sama a později prý uhnala nějakého pracháče, jinak to měli emigranti velice krušný.
Pár jich znám dodnes, někteří se dokonce vrátili pro restituční nároky.
Pár celebrit se dnes po návratu protlouká, jak se dá (Kořínková, Bláhová a další).
Takže do 30 a bez závazků možná, ale jen pro odvážné a cílevědomé, protože cca 10 let trvá, než se adaptují a prosadí. Byť jsou tam Češi docela uznávaní díky kvalifikaci a dalším dovednostem, musí se potýkat s týmiž vážnými překážkami, jako většina ostatních emigrantů. (Všude je chleba o dvou kůrkách).
Další, viz 10 stránek odkazů ve zdroji:
Doplňuji:
Většina z běžné populace si vytváří iluze o vzdálených zemích jen z vnějšího pozlátka různých filmů, ale přitom se nedokáže přestěhovat za prací v rámci ČR, kde ani nemá jazykovou bariéru. Opět tu zaznívá ošidnost virtuálního světa představ a stylizace, jemuž podléhají i mnozí zdejší uživatelé.
Je nutno se vrátit na zem reality, a ta je velice tvrdá. Ne každý dokáže obstát ve zcela jiné kultuře a v tržní ekonomice, kde přežívají jen ti nejsilnější (i místní, natož přišedší s částečnou znalostí jazyka a odlišnými návyky).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=australie

aramah

Já bejt mladší už jsem tam :))
Ale na dovču příští rok asi s manželem vyrazíme,proč ne :))
Bude to první společná dovolená tak uvidíme jestli to klapne :))