ptáč

Kdo zpopularizoval číslo 2048 a co znamená?

Jestli bylo číslo 2048 známé před webovým developerem Gabriele Cirulli?

Hra 2048 vznikla r. 2014 a od té doby hra získala víc než 20 000 000 náv­štěvníků.

https://gabri­elecirulli.git­hub.io/2048/

Nejlepší odpověď
Alesh

Proč by nemělo být známé číslo 211 (dvě na jedenáctou)?
Ta hra je založena na násobení vždy stejných násobků dvou, tedy de facto umocňování čísla 2. Číslo 2048 je pak zvoleno jako určitá meta, kterou má hráč nahrát a zvolena je tak, aby to nebylo úplně snadné a na druhou stranu nemožné. A samozřejmě, aby netrvala příliš dlouho.
Jo, dalo mi to zabrat, než jsem to udělal. 🙂

Další odpovědi
Lamalam

Toto číslo, i mnohá další, bylo lidstvu známo již před webovým developerem Gabriele Cirulli.

Mc Merkurion

já to slyším poprvé,takže neni populární,a tím pádem otázka nedává smysl…

SteimlX

Alesh:3220 na první pokus… )

Alesh

no, jak jsi udělal číslo, které není mocninou dvojky, to mi fakt hlava nebere 🙂

ptáč