Kdo zplodil křesťanského Boha ?

Nejlepší odpověď
zjentek

úplně první křesťan ..nejspíš ho zplodil v mysli

Další odpovědi
anonym

Podle křesťanů nikdo.. je to Bůh a ten vždy byl a bude! :D
Doplňuji:
Já říkám jedno! Pokud je Bůh všemocný tak nevím proč dal lidem tak debilní mozky aby zhřešili a pak je sám trestá! Jestli existuje tak ho nenávidím ale já vím že neexistuje a to mě těší ;) … Lidi nemají vlastní rozhodování .. nebo teda mají ale jen tolik co vědí a to co vědí je jen to co poznali … lidi se nevymaňují z zákon zákonů fyziky a proto jsou stejně daní a vypočitatelní jako fyzika! A proto říkám že to co se stane se stane! A to že nevím co se stane na tom nic nezmění .. vesmír je nekonečný a proto nemůžeme na 100% předpovědět budoucnost a tudíž zjistit co se opravdu odehraje … každá naše myšlenka a předpověď budoucnosti je pouhá domněnka která není 100%tní ;) ..

Shady

je to podobná otázka jako co stvořilo velký třesk.až na to přijdou, tak zas budou koumat dál a tak do nekonečna

led

Snáď vám k blahu pomôže výrok:
Myšlienka je Matkou i Otcom Bohov, Boh splodil Boha a Boh stvoril Človeka a Človek stvoril Boha…
Človek mysľou stvoril Boha k obrazu svojmu, pre pochopenie Života…Tak ako sú ľudia rôzni, tak i obraz Boží má rôzne podoby

Doplňuji:
Autora myšlienky kresťanstva a jeho premeny náboženstva nepoznáme,
poznáme len jeho pokračovateľov a niektorých i po mene, ktoré nám zanechala História.
Skutočný autor myšlienky je väčšinou neznámy.
Ako to už vo svete býva myšlienku prevezme iný, mocnejší a ten ju už presadí a presláví pod svojim menom.

Kelt

Na tuto otázku se asi nedá jednoznačně odpovědět. Díky za takové otázky, které nám pomohou myslet a uvažovat. Zde slovo zplodil se nehodí, spíše bych dal vytvořil, zavedl. Lidé nevěděli, jak se situace vyvine. Jednou je hlad, oheň atd a protože nemohli nic ovlivnit, vytvořili si představu nějakých tajemných sil, bytostí, jedno jak to nazveme, které mohou dosáhnout výsledku, co chceme. Někdo se uzdraví, prší tam kde má, atd. Někteří lidé – církve, toho využívají k obohacování. Stejným způsobem vznikly i jiné pojmy, Ďábel atd.
Přečti si Genesis nebo jinou část Bible, zde je dána existence Boha jako základ, ze kterého se vychází, stejně tak jsou dané předpoklady v jiných vědách. Tím nechci vědecky dokazovat nebo vyvracet boží existenci.
Včera jsem četl zajímavou úvahu, že lidé se chovají k zemi jako baktérie, které zničí hostitele, aby pak zahynuli. Mnoho lidí se chová jako baktérie, protože je nezajímá, co bude pak. U některých věcí není důležité jak se jmenují a kdo je podle Tebe „zplodil“, ale zda skutečně existují..

Questman

To jsou hříšné myšlenky, usmažíš se v pekle! :DDD

MK44

Byl a je plozen postupně. Základ raní křesťané převzali z judaismu, doplnili ho řeckými mytologickými představami a filosofickými školami, stoicismem, za vlivu mithraismu a zoroastrismu. Potom se už o jeho podobu zasluhovali křesťanští filosofové (teologové) sami a „přizpůsobovali ho době“.
Názor. Jiný to může vidět jinak.

Stingo

Bůh je jeden a on splodil lidi, jenže většina si to nepamatuje.

marci1

Na počátku bylo slovo … Bůh je od věčnosti.

arygnoc

čo neexistuje, nemá stvoriteľa, autora, sploditeľa.

nositeľ myšlienky, že niečo také existuje, je nevzdelaný človek, človek bez poznatkov, ktorý nechápe a nechce pochopiť, prečo to tak je, resp. za tým nebáda, prečo to tak je.

viera v existenciu boha je prejav lenivosti a pohodlnosti – prejav lenivých a pohodlných ľudí, ktorí si radi niečo nechajú priniesť na striebornom podnose, miesto toho, aby sa sami pričinili.
len aby sa nemuseli namáhať.

a ešte presvedčujú iných, že to je to pravé orechové (alah akbar, amen a pod.), že ten ich podnos je ten správny. a zabúdajú, že tú stravu na ňom podanú (vieru v boha, aláha, veľký smrkanec alebo čokoľvek iné) tiež musel niekto vyprodukovať – pozor, nie Boha, ale vieru v neho.

arygnoc

Stingo

iba jeden?
ani jeden – tak znie správna odpoveď.