Rocker

Kdo zpívá v originále Modlidbu od Pavla Vítka?

Dnes jsem jí slyšel v rádiu a myslím že jsem to už někde slyšel od někoho jiného.
Doplňuji:
Barnajko,to je přesně ona,tu jsem myslel.Taky jsem jí dlouho neslyšel,až včera od Vítka.Typoval jsem Simona a Garfunkela,tak jsem se spletl:-)Je nádherná.
Jinak Motlidbu od Marty Kubišové znám velice dobře.Dík všem za odpovědi

Nejlepší odpověď
barnajka

Fiiiiha, Rockere – tohle mi takhle zrána nedělej :)) Uplně jsem zapomněla, že ta písnička existuje..a najednou ji zas nemůžu dostat z hlavy :))
Netušila jsem, že ji Pavel Vítek přezpíval – musela jsem si tu jeho ‚Modlitbu‘ prvně najít na YouTube, ale pak jsem měla hned jasno, o co jde. Původní originál je známý pod jménem ‚The Lonely Shepherd‘ a je to jen instrumentálka, beze zpěvu. Ta melodie je nádherná už sama o sobě,..no a ta panova flétna do toho..prostě pohádka. Jen zavřít oči a snít :)
Jo, vidíš – abych se nezasnila až moc a nezapomněla odpovědět na tvou otázku: autorem hudby je James Last, na flétnu hraje slavný rumunský flétnista Gheorghe Zamfir :)

http://www.you­tube.com/watch?v=0Wv3Y­a9nskA&feature=fvst

PS: Teď čtu, že skladba prý zazněla i ve filmu Kill Bill – ale to potvrdit nemůžu, neviděla jsem :D
Doplňuji:
Kdybys chtěl, tak tady je i ten Pavel Vítek
http://www.you­tube.com/watch?v=U_BE­eQEeG68

Jako…neudělal to špatně, ale originál mi sedí přece jen víc. I v té ‚holé‘ instrumentální podobě je to taková nádhera, že slova vlastně vůbec potřeba nejsou ;)

Další odpovědi
Illines

Modlitba?Modlitba pro Martu?Skvela Zpevacka Marta Kubisova od Jaromira Svobody-slozil onu pisnicku.Jinak modliteb je nazpivanych i vic v jinych zanrech.

anonym

Prosím.,tuhle?Mo­dlitba pro Martu je česká píseň ze 60. let 20. století, která se stala symbolem odporu českého národa na vpád vojsk varšavské dohody do komunistického Československa v roce 1968.[1] Hudbu složil Jindřich Brabec, text písně složil český textař Petr Rada[2] a píseň později nazpívala Marta Kubišová. Píseň byla vydána celkem ve čtyřech verzích a později v dobách normalizace byla zcela zakázáno její vysílání v rozhlase.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=I2g_i­xib_ZA