Michal Kole

Kdo znáte německo-rakouský televizní seriál Medicopter 117, má i Česká republika podobnou leteckou záchrannou službu ?

Můžete prosím dát odkaz

Odpovědi
huxa

Michale, Michale, snad si nemyslíš, že v Německu také je Kobra 11 klasická dálniční policie? Je to pouze seriál. V česku jsou také letecké záchranné služby, samozřejmě jich je velmi málo (nepotřebujeme je zde tolik)

JájsemRaibek

Ano má. Letecká záchranná služba používající helikoptéry s označením Kryštov. Na území ČR je 10 základen LZS, přičemž některé jsou v rámci Policie ČR, Armády ČR a ostatní soukromé.
Bližší informace na wikipedii-letecká záchranná služba.