Kdo zdobil okna při výročích praporky?

Je tady někdo,a asi bude, kdo zdobil svá okna při různých výročích praporky? Hlavně ten sovětský,ten byl důležitý.Ti obzvlášť aktivní vylepovali nejrůznější hovadiny – hvězdy,srpy a kladiva,mírové holubice........ Je možné,že to byla realita?

Nejlepší odpověď
led

Ale ano, bola to realita. Taká istá ako teraz Valentín, Halloween, Sant Nicolaus, Cocacola a pod.

Další odpovědi
annas

Máte pravdu, že řada občanů zdobila své domy dvěma malými praporky na okenních rámech. K tomu také přidali polepku mírové holubice.
V naší obci její představitelé výzdobu občanům připomínali rozhlasem, hlavní ulice kontrolovali. Bydleli jsme na konci obce, kudy žádný průvod nechodil. Můj otec byl „prohlášený za nepřítele socialismu“, takže ne. Měli jsme jen naši vlajku, ale nebylo ji kam zasunout, protože úchytku při opravě domu zedníci sundali.

Užila jsem si dost této výzdoby na svém pracovišti.

ReHu

Někde to byla i povinoost. Školy, úřady, ulice, kudy chodil průvod,…
Někdo byl aktivní i sám od sebe ☹.

Bumbes

Zdobili jsme všichni. Než se nechat několikrát denně otravovat uličním důvěrníkem strany, bylo jednodušší těch pár praporků na dva dny vyvěsit. Dokonce byl náš důvěrník tak aktivní, že jsme měli každou chvíli praporky nové, neboť jsme je skoro vždy někam založili.
njn, praporky byly holt důležitější než například „hajzlpapír“, toho bylo jak šafránu.