Zlatý

Kdo zavedl termín lucidní snění? Shoduje se s kontrolou snů?

Máte vlastní zkušenosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Lucidní snění je snění při kterém víme, že sníme.
Tento termín zavedl Frederik van Eeden, který použil slovo "lucidní" ve smyslu jasného vnímání.
Lucidita není synonymum ke snové kontrole. Je možné být lucidní a mít malou kontrolu nad obsahem snů a obráceně
Škoda,že takový typ snů nemívám.

Zdroj: zkráceno-upraveno z-http://www.esoterika.cz/clan ek/2373-lucidni_sneni_a_kontro la_snu_i_.htm

Další odpovědi:

Tak tohle nemívám,já když spím,tak tvrdě,že si koliktát nepamatuji co se mi zdálo.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/L ucidn%C3%AD_sn%C4%9Bn%C3%AD

Zlatý

Jo, bývaly doby, kdy se mi to stávalo - říkala jsem tomu "sny na ovládání". Takže u mě se to s kontrolou snů shodovalo, ale nevím, jestli to tak je i oficiálně. Občas to bývala docela zábava. Ale už snad deset let se mi to nestalo. Spíš se mi zdává, že sice ve snu vím, že to je jen sen, ale ovlivnit ho nemůžu. Ale o to divněji si pak v tom snu připadám kvůli tomu, jak se chovám.

Bronzový

Stává se mi to dost často. Je na tom zajímavé, co ve kterém stavu považuji za objektivní zkutečnost. Například některá úplně běžná slova znamenají něco jiného. Když třeba v rádiu v tomhle stavu slyším někoho mluvit, vnímám to, co se mi zdá, ale on ve skutečnosti mluví úplně o něčem jiném. Během usínání několikrát přecházím z jedné fáze do druhé a je zajímavé pozorovat, jak se realita mění.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.