pizlicka

kdo zaplati operaci?

muj znamy sel vencit pejsky,ma dve civavy.sel okolo domu,kde je vlcak,ten udajne vybehl z vrat a napadl civavu zpusobem,ze musela na operaci a bude několik dni na klinice.po zavolani policie se kamarad dozvedel,ze vinikem není pani,ktera informaci otočila a tvrdi,ze civava vbehla za plot.svedci nejsou ale-na voditku nebyla.kdo zaplati operaci,kdyz je to slovo proti slovu.nebo,jak by mel kamarad postupovat dál?dekuji.
Doplňuji:
ona ta jedna,kterou stihl chytit do naruce,ma teprve čtyři mesice.to ty civavy musí mit vodítka,i když venci v prirode na venkove?ja vim,zakon je zákon,ale prece jen.....

Nejlepší odpověď
pusinka50

Pohyb psů a povinnost mít psa pod kontrolou upravuje zákon. Každá konkrétní obec či město má svoji Vyhlášku o volném pohybu psů, v níž je uvedeno, že každý majitel má povinnost zabezpečit svého psa tak, aby nemohl ohrozit ani sebe, ani své okolí.
Pokud útočil druhý pes, na vině je jednoznačně osoba, která s ním v tu chvíli byla.

http://www.dog­town.cz/blog/na­padeni-psa-jinym-psem/

Incident musí být řádně nahlášen na policii a ta případ předá přestupkové komisi.
Majitel čivavy nechť předá policii doklady, faktury o zaplacení ošetření či operace u veterináře.

  1. Pokud nastane incident, je nutné zjistit všechny nacionále majitele, bydliště a podobně.
  2. Majitel čivavy ať si nechá od veterináře jeho zákrok co nejpřesněji rozepsat. Nesmí chybět specifikace, že poranění bylo způsobeno jiným psem.
  3. Ať se majitel nenechá postavit do role svědka. On je přímý účastník a poškozený!

Další odpovědi
Drap

Operaci v každém případěbude platit majitel zraněného psa. Úhradu potom může vymáhat soudně, ovšem podle toho jk to popisuješ bude výsledek nejistý.

zzzzz

Pokud to nemá natočené na kameře nebo nebude mít svědka, tak má smůlu:-(((

mojitek

no,pokud vlčák(ale asi nejspíš německý ovčák) vyběhl a pokousal čivavu tak je uplně jedno jestli byla nebo nebyla na vodítku. Myslím,že jestli jeho pán tvrdí,že čivavy vběhly na jeho pozemek,tak to bude on co bude muset dokazovat že to tak bylo..

anonym

Pokud ty čivavy jsou natolik neposlušné, že vběhnou na cizí pozemek, pak – jak vidíš, i důvodu jejich vlastní bezpečnosti, musí být na vodítku…
Kdo bude platit operaci? – pokud tvůj známý neprokáže zavinění někoho jiného, bude platit on.

krftwrk

Civavy byli 2 a vlcak jenom 1, coz byla jasna prevaha civav ! Navic pokud morcata, pardon civavy nebyli na voditku, tak si lecbu bude hradit sam.

pizlicka

mojitku,jenze policie mu rekla,ze je vinen on.nebo není dulezity názor policie?jak je to z právního hlediska?

mojitek

nevím z jakého důvodu policie tvrdí že na vině je majitel čivav??Jak píše mowla-podejte stížnost na postup policie.Jinak první ,a zásadní věc je,že ovčák pokousal čivavu.A to ,jestli byla čivava na vodítku nebo ne,to je věc podružná-to by na pokousání stejně nemělo vliv,přeci(jestli ovšem nevběhla na pozemek majitele toho ovčáka)

pizlicka

jenze co delat,kdyz ona to otočila a lže,že civava vběhla na její pozemek??

anonym

Může na postup policie podat stížnost – buď na dané místní oddělení, nebo na krajské ředitelství (či obecní úřad v případě MP), případně na GIBS – ale myslím, že – pokud jeho psi nebyli na vodítku, to nemá cenu.
😉

pizlicka

nojo,ale ani její pes nebyl na voditku a vybehl ze vrat.

pusinka50

Nepochopila jsem nejdřív z otázky, že paní to zapřela, dává vinu čivavě a policie že řekla, že na vině je majitel čivavy. Tak v tom případě je to tak, jak píše mowla. Beze svědků se nedá dělat nic. Snad jen zkusit domluvit s paní, že by náklady z poloviny uhradila ona, ale tomu moc nevěřím.

anonym

Problém prokazatelnosti – pokud nemá svědka, je to slovo proti slovu.
A zatímco majitelka pochybení odmítá, on (pravděpodobně) už přiznal, že psy na vodítku neměl.