Gabe

Kdo zabil Mrtvé moře?

Nejlepší odpověď
annas

Tento název dostalo toto jezero kvůli tomu, že ve vodách Mrtvého moře, které jsou slanější než jakékoliv jiné moře na světě, nic nežije.
Mrtvé moře je vlastně jezero, které je velice slané a ještě k tomu všemu bezodtokové. Voda se z jezera dostává pouze vypařováním. Jeho jediným přítokem je řeka Jordán. Jezero obsahuje cca 300 gramů soli na 1 kg slané vody. Na jižním břehu jezera rovnou probíhá těžba soli.

Je opravdu mrtvé?
Ano, Mrtvé moře je opravdu mrtvé. Nežijí v něm žádní živočichové ani v něm nerostou žádné řasy. Jediné co v tomto jezeře „roste“ jsou krystaly soli, které pokrývají úplně všechno. Tato sůl má léčivé účinky. Celá oblast Mrtvého moře je považována za největší lázně na světě.

Hebrejsky se Mrtvé moře nazývá doslova „Moře soli“ a nebo ho také nazývají „Moře smrti“.

Doplňuji:
Zaujala mě Bubcova odpověď, hledala jsem znova dál. Ve všech zdrojích se uvádí, že Mrtvé moře je mrtvé. Jen ve dvou zdrojích jsem objevila, že v něm žijí bakterie.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:KpJtxa­buQc8J:www.sve­tadily.cz/Mrtve-more-zive-more.php+je+v+mr­tv%C3%A9m+mo%C5%99i+%C5%­BEivot&cd=3&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:LhxZF2PuX­sEJ:www.turisi­mo.cz/635/mrtve-more/+Pro%C4%8­D+je+mrtv%C3%A9+mo%C5%99­e+mrtv%C3%A9&cd=4&hl=cs&­ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

Nikdo ho nezabil, jen se tak nazývá, protože v něm nežijí živočichové

Jezero se nazývá „Mrtvé moře“ kvůli své vysoké salinitě, která brání životu jakých mikroskopických vodních organismů, jako jsou ryby a vodní rostliny. Žijí zde však některé druhy baktérií a archeí jako jsou Halobacteria

Důsledkem vysokého podílu solí je vyšší hustota vody Mrtvého moře, a tedy vyšší vztlaková síla působící na plovoucí předměty. Pro udržení se nad hladinou proto není potřeba plavat – stačí do vody usednout a nechat se nadnášet

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mrtv%C3%A­9_mo%C5%99e

anonym

Chuck Norris.

anonym

Mrtvém mori je život!

Do konce19.století se predpokládalo, že v Mrtvém mori se nenachází život. Bylo težko predstavit si neco jiného, v podmínkách neobycejne vysoké koncentrace soli ve vode. A prece v nedávné dobe (1940), se po létech zkoumání, podarilo hydrobiologovi Elizerovi Volkaninovi, a následne i jiným badatelum, odhalit omyl tohoto pohledu. Nositeli života v Mrtvém mori jsou jednobunecné rasy (Dunaliela) a také nejprostší organizmy – prokarionty, nejstarší žijící bunky, nesoucí dle toho název – archibakterie (typ Halobacterium). Nemají bunecné jádro nebo chromozomový retezec. Predávání genetické informace se realizuje pres DNA. Archibakterie prežívá ve vode Mrtvého more po mnoha tisíciletí, prokázala svou vysokou odolnost vuci vnejším vlivum a to jak podmínek vlastního Mrtvého more, tak i katastrof a kataklyzmat které Zemi po cas její existence potkávali. Struktura bunky archibakterie se velmi podobá stavbe bunky lidského organizmu. Z tohoto poznatku vycházeli pracovníci Clinic Lenom, pri tvorbe bioorganomine­ralního komplexu Mrtvého more.

venkovan

Geologické změny povrchu planety, které část moře oddělily pevninou, či v pevnině vytvořily hlubší propadlinu než je okolí a voda se v ní začala zadržovat a klimatické změny které omezily mocnost přítoku sladkovodní vody do této terénní propadliny pod množství vody které se z této "loužeů vypaří.
Poslední je člověk, který vysokým odběrem vody z Jordánu vŕozdíl mezi přítokem a odpařováním výrazně zvětšil.

antonín pes

Zabil ho Chuck Norris