Avatar uživatele
stanislav128

Kdo z vás ma přečtěnou bibli?

Doplňuji:
A pokud ano,co vás v ni nejvíc oslovilo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Illines před 3795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když řeknu, že ano. K čemu vám informace poslouží? Prošla jsem celou bibli, ekumenické vydání, zastavila se víc u určitých kapitol. Podrobně jsem přečetla dětskou bibli, Biblické příběhy a Katechismus.

Doplňuji:
Beru bibli jako literární dílo, v němž jsou uvedeny mýtické i biblické příběhy, dějiny Židů, .moudrosti atd..

Napadá mě např. Desatero = pravidla morálky., z nichž všechna (kromě 3) nejsou určena jen křesťanům. Dále pojmy z bible, jejichž citace a pochopení významu umožňují porozumět poezii – Jobova zvěst, Kristova léta, Sodoma Gomora, Kalvarie… Stejně jako různé citace atd.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Illines

Snazim se ji poruzumet,tak ji sem tam studuji,ale nectu ji jako knizku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

Ano mam a nejednou … tedy obe dve jak to od ..Antona Szandora LaVey santanskou ..tak normalni a ikdyz jsem pohan tak bible neni upne blbe napsana jen si ji lide dokazou dost silene vykladat …:D
A pak se dost zvlastne chovaji …ale extrem se nachazi v kazde vire .. je to pouze na lidech jak si kazdy to sve vylozi …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

kdo z nich má přečtenou bibli, pandemii neunikl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No, mám a několikrát. Jenom nechápu proč je pro tebe důležité, kdo ji četl. Rozhodně si nemyslím, že téma „bible“ máš ve správné kategorii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

nemám důvod ji číst,nejsem věřící.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

To, že zde jsou krásné pohádky, něco jako Pověsti České.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek