Rokio

Kdo z těchto dvou lidí je inteligentnější?

První osoba má IQ 120 bodů, ale má jen maturitu, protože se vůbec nesnaží, život je mu lhostejný a navíc se nechová příliš dobře. K tomu pije a kouří, o práci se moc nezajímá, chová se neekologicky, zkrátka je to bezcharakterní člověk.

Druhá osoba má IQ 100 bodů a má vystudovanou vysokou školu a umí toho více než první osoba. Za svůj život toho udělala hodně dobrého, je společenská, hodná, zajímá se o druhé i o povinnosti. Ve zkratce je to dobrý člověk.

Nejlepší odpověď
Šidlo

blbec často a rád hodnotí ľudí výlučne podľa IQ

čo – a to je najlepšie- svedčí o tom, že on sám nerozmýšľa bez ohľadu na svoje IQ

máte pravdu, mať 100 a používať ho celé spolu s charakterom je lepšie ako mať 120, používať 80 a ešte k tomu byť bezcharakterný.....

Další odpovědi
Tw!st

Inteligentnější je ten, kdo má větší IQ, jeho žebříček priorit nesouvisí s jeho inteligencí.

dědapetr

Inteligence se nedá jen poměřovat body IQ.Přesto, že je inteligence vrozená schopnost, lze ji rozvíjet získáváním zkušeností a vystavováním se řešení různých situací, jejich řešení inteligenci vyžaduje.

xxx3

ono také dost závisí, jak úzce, nebo široce inteligenci chápeme. Např. známý psycholog Howard Gardner navrhoval dělit inteligenci do několika oblastí, jako je jazykově-verbální inteligence, logicko-matematická inteligence, nebo i hudební inteligence, či společenská inteligence (ale jsou i další, dá se dohledat). Měření IQ se samozřejmě zaměřuje jen na určitý výsek toho všeho, přičemž platí, že člověk má často své schopnosti rozdělené nestejnoměrně.

Drap

Podle hodnocení IQ je samozřejmě první osoba inteligentnější. Pokud bys hodnotil podle nějaké jiné stupnice, mohlo by to teoreticky vyznít i opačně. IQ se však standartně hodnotí podle počtu bodů dosažených v IQ testu.

Lgee

Druhá osoba jelikož IQ nerozhoduje o tom jak se daný člověk chová člověk s IQ 120 se může chovat jako dement, a člověk s 80 IQ jako naprosto inteligentní jedinec i v 15 letech.

bububabu

Nevím jak je to ted s tím bodováním podle tvách čísel tady, ale někdy po revoluci kdo měl 115 bodů tak byl na hodně, hodně nízké úrovni. Pokud vím tak vysokoškolák by měl mít něco kolem 200 bodů. :) ..Že by dnešní inteligence už vlastně inteligencí nebyla?