Slezan

Kdo vyrábí nejlepší displeje?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kvalita displeje se hodnotí podle podání barev ( hlavně černé,bílé a šedé), kontrastu, jasu, úhlu pohledu horizontálním a vertikálním.
Displeje se dělí podle konstrukce na TN, S-IPS, PVA. Nejrozšířenější jsou TN ale také nejméně kvalitní a jsou nejlacinější.
Je zajímavé že u TV jen málokdy uvádí výrobce typ LCD. Takže jsou většinou TN.
LED displeje jsou o podsvícení nikoliv o konstrukci.

Mezi nejkvalitnější displeje se řadí displeje OLED.

Displeje většinou vyrábí jiná firma než ta která je montuje do svých zařízení.
Tak se setkáte se stejným displejem ve výrobcích různých značek.

Další odpovědi
PostApMan

Zálaží jak u kterého zařízení, podle testu je to takto :
Nejlepší displej mobilního telefonu HTC (HTC HD Touch 2)
Nejlepší LCD Monitory LG Display
Nejlepší televizní displej Sony Bravia a Panasonic Viera

(za předešlou chybu v odpovědi se omlouvám)

Zdroj: http://www.tvfre­ak.cz/art_doc-0837060A6CC8B­969C125772F0035264F­.html

anonym

jen opravím že nejlepší displeje v mobilních telefonech nepochybně nevyrábí htc ale Samsung … jedná se o modely AMOLED například v telefonech i7500, i5700 a především pak amoledy s vysokým rozlišením v modelech i9000 s i8500 … htc tyto displeje od samsungu chvíli odebírala pro svůj telefon HTC DESIRE, ale vrátil se k levnějším displejům slcd keré mají horší parametry.