VeRe1983

Kdo vyráběl termix za totáče, jak vypadal obal a jakou měl konzistenci? Ne obal, termix :).

Na internetu jsem našel jakési hliníkově stříbrné balení s šachovnicí a dvěma písmeny MP pod sebou. Je to ono? A co znamenají ona písmena? A co se týče konzistence tak dnes prodávaný termix od firmy Milko je mnohem hrubější než Pribiňák a relativně mdlé chuti, bylo to tak vždy? Termixy běžně nejím, nevím jak chutnaly tehdy a jak chutnají teď, jen jsem se nechal ovlivnit Retro týdnem jednoho řetězce a nějaké ty více či méně retro pochutiny zakoupil.

Já měl rád vanilkový a čokoládový, tytéž jsem dneska koupil a fakt nic moc. Jak je pribiňák nebo lipánek sladký, tohle taková mdlá chuť a konzistence tvarohu s přidanými semletými pilinami. To dezert Metro se tedy podařil víc. No a pokud by náhodou někdo chtěl nakupovat tak můžu doporučit Gothaje dle receptury ze sedmdesátých let, je to naprostá lahůdka.

Nejlepší odpověď
anonym

Termix byl, jako každá potravina velice kvalitní. Prodával se ve vaničce přikrytý folii. Na folii byly vytišteny různé znaky, které určovaly příchuť Termixu. Já měl nejraději čokoládový. Termixy byly tuhé, hladké konzistence, jen nevím, jaké byly s ovocnou příchuti, ty jsem nejedl. Byla to skvělá svačina do školy. Přiznám se, že jsem po sametovce (ha,ha,ha) jednou ochutnal a nic to nepřipomínalo Termix před.
Znak MP, který uvádíš, byla zkratka „mlékárenský průmysl“ Měl hmotnost 150 g, stál(tuším) 1.70–1.90 Kčs

Další odpovědi
johana 56

Konzistenci a balení uvedl již barbakan,chuťově byl vynikající.
U 'zrodu 'Termixu zřejmě byly laboratoře bývalé Gottwaldovské mlékárny v Prštném,od roku 1976 vyráběl Kunín a Poděbrady (viz článek Skromný vynálezce v odkazu).

http://www.kos­telecuholesova­.cz/e_download­.php?file=data/e­ditor/29cs_4.pdf&o­riginal=KOSTKA+3+2014­.pdf

anonym

pamatuji nízká čtvercová plast.vanička jako dnes bývá majolka. chuť vanilková, čoko,jahoda,citron aj. jestli to dnes někdo vyrábí, tak to musí být stejnej hnus, jako ty ostatní rádoby napodobeniny. s cenou souhlas u Barbakana 1,70 kaček

JájsemRaibek

Není, ta šachovnice byl pribináček. Buď se prodával v kelímku jak jej znáš teď, ale víčko bylo odklápěcí, zasunuté dovnitř a mělo takové ouško, za které se vytáhlo. Nebo byl v kelímku tvaru kostičky, na kterém byla uvedená hl. folie.

Jinak já si taky zakoupil v jednom nejmenovaném řetězci Lidlu. Arizonky, punč, dezert metro a další.