bolak

Kdo vynalezl sebevraždu výfukovými plyny z auta?

Dá se to někde dohledat, kdo jako první přimontoval hadici k výfuku a druhým koncem pak pouštěl tuhletu lahůdku zpátky dovnitř vozu?

Nejlepší odpověď
briketka10

ale kdo na to přišel jsem nenašla
Epidemiologie a zdroje otravy

Otrava oxidem uhelnatým je významným zdravotním, sociálním a ekonomickým problémem ve většině vyspělých zemí světa. K otravě dochází inhalací vzduchu obsahujícího toxickou koncentraci CO. Otravy oxidem uhelnatým mohou být jak náhodné (v Evropě ve většině případů), tak sebevražedné (zpravidla zplodinami spalovacích motorů v garážích- převažují v USA). V Evropě mezi nejčastější zdroje otravy oxidem uhelnatým patří:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­trava_oxidem_u­helnat%C3%BDm