VMF

Kdo vynalezl katapult?

Byl to přímo jeden člověk, nebo je to vynález, který se postupně zdokonaloval třeba už od starověku?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Proboha, nevěř Drapovi! Za Da Vinciho už existovaly i palné zbraně, katapulty byly dávno passé, tak sto let před Da Vincim je nahradily kanony. Nechápu, jak na to Drap přišel.

První katapulty byly vynalezeny v r. 399 př. n. l. v Řecku, cíleně na nich pracovala skupina „vědců“ (jestli tak lze popsat někoho žijícího před 2400 lety, jména se nedochovala. Tehdy ještě střílely průrazné obří šipky.

Na balistické střelivo se postupně přešlo až později, nejspíš v raném středověku.

Další odpovědi
isteron

Katapult už používali starí Čiňania a Gréci.

Drap

Leonardo da Vinci v létech 1485 – 1490. Od té doby mnohokrát zdokonaleno

Lamalam

Olda Říha.