Kdo vymýšlí různé různé vylepšovátka v zákonech? Osobně ministr večer v posteli před spaním ?

Nejlepší odpověď
Terryle

Stádo právníků a občas i neprávníků… a proto to tak vypadá. Jedni tam cpou nesmysly těm druhejm.

Další odpovědi
venkovan

Terryle to napsala dobře a hodně slušně.
Mám pocit, že nejde o funkční zákony, ale o body za příspěvky, vystoupení, návrhy apod., a taky o to aby zákony byly zmatečné a mohlo se znovu diskutovat – respektive čechrat politické peří.
Jak se praví v české klasice: „Je to hnus – velebnosti!“

Fidel

jednotlivá právní oddělení ministerstev a mezirezortní odborné komise. Jejich členové jsou zpravidla jen právníci. Následně jde návrh zákona na vládu a pak do parlamentu, kde si lajci /poslanci/ doplní zákon o co je libo a také z něj něco vyškrtnou, takže ve finále je z toho občas nesmysl…

baghira

Zákonodárná iniciativa znamená právo předkládat Parlamentu návrhy zákonů. Česká Ústava zákonodárnou iniciativu přiznává:

  • vládě
  • poslanci nebo skupině poslanců
  • Senátu
  • zastupitelstvu kraje

greycell

jednotliví poslanci, ministr podepisuje