Zlatý

Kdo vymyslel to vodjíždění golmana, když maj hráčí výhodu?

Když soupeř udělá faul a má být vyloučen hráč, ale ještě se žádný hráč z proviněného týmu nedostal k puku a rozhodčí jim poskytnul výhodu. Hrálo se to takhle hnedka od začátku, nebo s tím někdo přišel, nějakej trenér jako to předved v týmu jako novou vychytávku (žůžovinu) a všechny ostatní týmy to od něj zkopčily?

Odpovědi:

Stříbrný

Vymyslel to Art Ross (po němž mmj. je pojmenováno hodnocení pro nejlepšího střelce sezóny v NHL - Art Ross Trophy) v době, kdy už nehrál, ale dělal kouče a GM Boston Bruins. 26. 3. 1931 to udělal poprvé v play-off zápase proti Montreal Canadiens.

Dodal bych, že u nás se tomu říká "power play," což ale amíci používají na normální přesilovku. Tuhle situaci nazývají "pulling the goalie," "sixth attacker," "extra attacker" nebo taky "empty net."
Doplňuji:
Tak beru zpět, ty se ptáš na situaci anglicky "delayed penalty." Nakoukl jsem do pár linků, ale historii toho jsem nenašel.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/E xtra_attacker

Vymysleli to Kanaďané.
Stačí takhle?

Pokročilý

Nevím, jestli se to dá přiřknout nějaké konkrétní osobě nebo týmu, nebo snad zemi. Ono je logické, že když je poskytnuta výhoda do té doby, než se soupeř dotkne puku, tak že brankář není potřebný.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

tuan4: já myslím kterej trenér nebo člověk kontrétně? vždycky musí bejt někdo první..

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.